Strony Zespołu Szkół OgólnokształcącychGimnazjumLiceum

 

    

Motto na rok szkolny 2014/2015

Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą.  Nic nie leży poza jej zasięgiem.  Złe obyczaje przemienia w dobre, niszczy złe zasady,   a odradza dobre.     Jest w stanie uczynić z człowieka anioła.

                                                                                                                        Mark Twain

    

25 Lut Bal maskowy

 

            13 lutego 2015 roku w auli I LO odbył się bal maskowy. Zabawa trwała od godziny 18.00 do 22.00. W tym czasie aula huczała od głośnej muzyki, tańca i śmiechu.

Impreza zorganizowana była w klimacie „american dream” – potańcówek z lat 80-90-tych. Nie zabrakło również współczesnej muzyki, chętnie słuchanej przez nastolatków. Ta swoista hybryda zaowocowała trafieniem w gusta muzyczne wszystkich uczestników, ponieważ każdy z nich mógł odnaleźć coś dla siebie.


Więcej...

11 Lut Talentami ZSO stoi

 

            21 stycznia w sali kina „Światowid” uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących po raz szósty mogli publicznie zaprezentować swoje umiejętności i zdolności: taneczne, wokalne i plastyczne.


Więcej...

22 Sty Informacja dla maturzystów

 

Komunikat dotyczący zmian w deklaracjach maturalnych. 

        Przypominam, że zgodnie z procedurami przeprowadzania egzaminu maturalnego, termin złożenia deklaracji ostatecznej mija 7 lutego 2015 roku. Po tym terminie nie ma już możliwości dokonywania zmian w deklaracji.


Więcej...

19 Sty XXIII WOŚP z SP 23

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla nas już po raz 23.

 Oczywiście, nie mogło zabraknąć aktywnego udziału naszych uczniów w tym szlachetnym przedsięwzięciu!  Wielu z nich brało czynny udział w różnych obszarach organizacyjnych Orkiestry. 


Więcej...

19 Sty Mikołajki Prezydenta Miasta

 

Nasi uczniowie, wraz z opiekunem - Angeliką Romanik, już drugi rok z rzędu mieli przyjemność  uczestniczyć w organizacji i zabezpieczeniu w pierwszą pomoc przedmedyczną „Imprezy Mikołajkowej Prezydenta Miasta”, przygotowanej specjalnie dla przedszkolaków    i zerówkowiczów. Impreza odbyła się w Centrum Sportowo-Biznesowym 05.12.2014r.


Więcej...

30 Gru Jasełka w naszej szkole

 

     19 grudnia, w ostatni obowiązkowy dzień w szkole w tym roku, mieliśmy okazję zobaczyć jasełka w dwóch odsłonach, których inicjatorką była Siostra Tomasza.


Więcej...

15 Gru Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Sukcesy uczennic gimnazjum i liceum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W  minioną sobotę (13. grudnia) w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum i liceum odnoszą sukcesy w tym konkursie. Nie inaczej było i w tym roku.


Więcej...

25 Lis WYKŁADY PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH UWM

 

     17. listopada br. w auli naszej szkoły odbyły się wykłady pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czwartkowe spotkania są kontynuacją ubiegłorocznej  współpracy  z uczelnią.  W  tym roku szkolnym z inicjatywy Pani Ewy Michalewicz zaproszone zostały: Pani dr hab. Anna Bochenek oraz  Pani dr hab. Janina Dziekońska-Rynko.


Więcej...

21 Lis Olimpiada Biologiczna

SUKCES KINGI OSTROWSKIEJ

W XLIV Olimpiadzie Biologicznej

 

     Z dumą informujemy, że uczennica klasy 3c Kinga Ostrowska za pracę badawczą pt. „Występowanie garnusznicy bukowej Mikiola fagi (Diptera: Cecidomyiidae) na liściach buka zwyczajnego Fagus sylvatica L. na wybranych stanowiskach w Elblągu i okolicy” otrzymała 47 punktów (na 50 punktów możliwych do zdobycia). Praca została zgłoszona do wyróżnienia, a podczas zawodów XLIV OB. uczennica przystąpi do jej obrony. Po pozytywnej obronie praca zostanie wysłana do Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej w Warszawie do dalszej oceny.


Więcej...

18 Lis Narodowe Czytanie „Trylogii” w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu

 

„Idea polska nie może zginąć inaczej jak tylko na skutek samobójstwa albo choroby wewnętrznej” – ta przestroga Henryka Sienkiewicza patronowała akcji czytania fragmentów „Trylogii” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu.


Więcej...

Archiwum aktualności