Strony Zespołu Szkół OgólnokształcącychGimnazjumLiceum

 

    

Motto na rok szkolny 2014/2015

Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą.  Nic nie leży poza jej zasięgiem.  Złe obyczaje przemienia w dobre, niszczy złe zasady,   a odradza dobre.     Jest w stanie uczynić z człowieka anioła.

                                                                                                                        Mark Twain

 

                                                       

21 Lis Olimpiada Biologiczna

SUKCES KINGI OSTROWSKIEJ

W XLIV Olimpiadzie Biologicznej

 

     Z dumą informujemy, że uczennica klasy 3c Kinga Ostrowska za pracę badawczą pt. „Występowanie garnusznicy bukowej Mikiola fagi (Diptera: Cecidomyiidae) na liściach buka zwyczajnego Fagus sylvatica L. na wybranych stanowiskach w Elblągu i okolicy” otrzymała 47 punktów (na 50 punktów możliwych do zdobycia). Praca została zgłoszona do wyróżnienia, a podczas zawodów XLIV OB. uczennica przystąpi do jej obrony. Po pozytywnej obronie praca zostanie wysłana do Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej w Warszawie do dalszej oceny.


Więcej...

18 Lis Narodowe Czytanie „Trylogii” w I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu

 

„Idea polska nie może zginąć inaczej jak tylko na skutek samobójstwa albo choroby wewnętrznej” – ta przestroga Henryka Sienkiewicza patronowała akcji czytania fragmentów „Trylogii” w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Elblągu.


Więcej...

06 Lis Puchar Świata

28.10.2014 roku  w hali CSB uczniowie naszej szkoły uczestniczyli                 w prezentacji Pucharu Świata FIVB, z którym zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. To cenne trofeum wywalczyli Nasi siatkarze podczas ostatnich Mistrzostw Świata . Jest ono wykonane ze złota oraz platyny i waży 7,5 kilograma.

 Zdjęcia w Galerii(kliknij tutaj)


03 Lis Grono „Słowaków” powiększone

 

17.10.2014 w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się coroczna impreza "PASOWANIE NA SŁOWAKA".


Więcej...

29 Paź Nie samą nauką żyje młody człowiek

Po raz kolejny Pasym stał się dla uczniów i nauczycieli ZSO miejscem do nie tylko wspólnej integracji, ale także poszerzenia wiedzy i umiejętności.


Więcej...

27 Paź Koncert poezji K. K. Baczyńskiego w muzycznym projekcie Barbary Figurniak i Mateusza Jarosza

Dnia 21 X 2014 r. Barbara Figurniak i Mateusz Jarosz przenieśli elbląskich licealistów w świat wyobraźni Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Spektakl muzyczno-poetycki artystów z Krakowa pozwolił odsłonić i wyostrzyć wizje poety spełnionej apokalipsy.


Więcej...

27 Paź XXX Zlot Europejskiej Rodziny Szkół Słowackiego w Czeskim Cieszynie

Jubileuszowy Zlot „Słowaków” w Czeskim Cieszynie w dniach 8-11 października 2014 r. oddał istotę znaczenia frazy Lux ex Silesia. Wyraził pełnię wartości, jakimi promienieje Zaolzie.


Więcej...

20 Paź Koncert 21.10.2014

Dnia 21 października 2014 r. (wtorek) o godz. 9.50 odbędzie się godzinny  koncert "Pieśni do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" w wykonaniu artystów z Krakowa: Barbary Figurniak i Mateusza Jarosza.


Więcej...

03 Paź Konferencja Dyrektorów Szkół

1 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Pocztowej Okręgowa Komisja Egzaminacyjna z Łomży zorganizowała dla Dyrektorów Szkół konferencję „Komunikowanie wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego”.


Więcej...

04 Wrz MEDIAKACJE za nami...

 

Wakacje czasem wolnym od szkoły, ale nie od intensywnej pracy i wspaniałych przygód! 
Przekonały się o tym dwie uczennice naszego liceum: Martyna Żurańska i Paulina Kuna, które zamiast wylegiwać się w domu, postanowiły wziąć udział w warsztatach medialnych pt. „Mediakacje” organizowanych przez CSE Światowid oraz portal 
ekulturalni.pl. Jakie są ich przeżycia związane z tymi warsztatami? Przekonajcie się sami, czytając krótką notatkę, którą sporządziły specjalnie dla Was, aby zachęcić do brania udziału w tego typu akcjach.  

Więcej...

Archiwum aktualności