Strony Zespołu Szkół OgólnokształcącychGimnazjumLiceum

 

    

Motto na rok szkolny 2014/2015

 

Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą.  Nic nie leży poza jej zasięgiem.  Złe obyczaje przemienia w dobre, niszczy złe zasady,   a odradza dobre.     Jest w stanie uczynić z człowieka anioła.

                                                                                                                        Mark Twain

 

 

Drodzy Uczniowie , Szanowni Rodzice, Nauczyciele  i Pracownicy      

Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu

 

Kiedy zabrzmi pierwszy dzwonek  roku szkolnego 2014/2015,  wakacyjny czas odejdzie w zapomnienie.

Życzy  Wszystkim, aby nowy rok szkolny był wyzwaniem intelektualnym, które skończy się sukcesem. Niech będzie to czas dobrze wykorzystany;  czas  -  kiedy   udowodnimy sobie, że  dzięki pracy i determinacji możemy  wszystko osiągnąć.

   Życzę   satysfakcji  i  zadowolenia ,  realizacji planów oraz  wielu sukcesów.  Życzę też odrobiny  szczęścia,  które jest zawsze potrzebne;  wiary w siebie i tego, aby  mimo trudu codziennej nauki  i pracy uśmiech  zawsze rozświetlał Wasze twarze.

      

                                                               Zofia Ostrówka

                                                                dyrektor  

                                                                Zespołu Szkół  Ogólnokształcących

 

  

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015

odbędzie się 1 września ( poniedziałek ) o godzinie 9.00.

Uczniów klas pierwszych Gimnazjum Nr 8 oraz I Liceum zapraszamy do auli szkolnej.

Dla uczniów pozostałych klas odbędą się spotkania

z wychowawcami.

 

.............................................................................................

 

 

 

30 Cze "Wyprawka szkolna"

W dziale "Do pobrania" znajdują się informacje i pliki dotyczące "Wyprawki szkolnej " w roku 2014/2015.


26 Cze „Eurowizja I LO” w Dniu Muzyki

 

Tegoroczny kontrowersyjny festiwal z cyklu „Eurowizja” był dla  organizatorów Dnia Muzyki – klasy  2 d i wychowawcy Beaty Sucharskiej- inspiracją do zabawy w ostatnim tygodniu roku szkolnego. Taki dzień, jak też w następnej kolejności Dzień Sportu, są od lat doskonałą okazją do spędzenia ostatnich dni roku szkolnego inaczej,  w nietuzinkowy sposób.


Więcej...

26 Cze Konferencja

 

            Dnia 25 czerwca 2014r uczniowie klas IA i IIA LO im. Juliusza Słowackiego w Elblągu z p. Iwoną Żmijewską uczestniczyli w konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Patria Nostra. Temat to "Media kłamią - Auschwitz był niemiecki".


Więcej...

23 Cze Uczniowie I LO na wycieczce do Sztutowie

 

            Dnia 12 czerwca 2014 r. uczniowie klasy I b z I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Elblągu wraz z koleżankami i kolegami z klasy I a V Liceum Ogólnokształcącego im. Haliny Poświatowskiej w Elblągu wspólnie zwiedzali Muzeum Stutthof w Sztutowie. Wycieczka została zorganizowana przez nauczyciela historii panią Marzenę Kosińską przy współpracy z wychowawcami w/w klas panią panią Ewę Wierzbicką i panią Wiolettę Dorociak oraz wicedyrektor panią Ewą Skorupą z I LO w Elblągu.


Więcej...

10 Cze Nasze sukcesy w XVIII Ogólnopolskich Zawodach w Trójboju Sportowym

 

W piątek 23 maja zakończyły się XVIII Ogólnopolskie Zawody w Trójboju Sportowym młodzieżowych ośrodków wychowawczych z gościnnym udziałem reprezentacji naszej szkoły. Jest to impreza cykliczna, organizowana przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim. Zawodnicy przez dwa dni brali udział w takich konkurencjach jak: strzelanie z karabinka pneumatycznego z odległości 10 metrów, pływanie stylem dowolnym na dystansie 100 metrów oraz liczący 2.5 kilometra bieg przełajowy.


Więcej...

02 Cze Matematyka znowu na medal

Dla Piotra Klimka z klasy II d I LO w Elblągu matematyka stała się towarzyszką dnia codziennego. Udział w wojewódzkim konkursie matematycznym w Olsztynie uzupełnił w drugiej połowie maja 2014r. wystąpieniem w VI Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez PWSZ w Elblągu i WM ODN w Elblągu.


Więcej...

29 Maj Ekologia i geografia Bałtyku nie jest nam obca

 

22 maja br. w IV LO w Elblągu odbył się finał międzyszkolnego Konkursu „Ekologia i geografia Bałtyku”. Poza rozwiązaniem testu uczestnicy – uczniowie szkół średnich regionu - opracowali biuletyn poświęcony Morzu Bałtyckiemu jako źródłu zdrowej żywności.


Więcej...

27 Maj WYKŁADY Z BIOLOGII PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH UWM

 

20. maja br. w auli naszej szkoły odbyły się wykłady pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Z inicjatywy Pani Ewy Michalewicz w spotkaniu wzięły udział klasy: 2h, 3g, 1b, 1c i 2c.


Więcej...

Archiwum aktualności