Strony Zespołu Szkół OgólnokształcącychGimnazjumLiceum

 

    

Motto na rok szkolny 2014/2015

Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą.  Nic nie leży poza jej zasięgiem.  Złe obyczaje przemienia w dobre, niszczy złe zasady,   a odradza dobre.     Jest w stanie uczynić z człowieka anioła.

                                                                                                                        Mark Twain

 

                                                       

29 Paź Nie samą nauką żyje młody człowiek

Po raz kolejny Pasym stał się dla uczniów i nauczycieli ZSO miejscem do nie tylko wspólnej integracji, ale także poszerzenia wiedzy i umiejętności.


Więcej...

27 Paź Koncert poezji K. K. Baczyńskiego w muzycznym projekcie Barbary Figurniak i Mateusza Jarosza

Dnia 21 X 2014 r. Barbara Figurniak i Mateusz Jarosz przenieśli elbląskich licealistów w świat wyobraźni Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Spektakl muzyczno-poetycki artystów z Krakowa pozwolił odsłonić i wyostrzyć wizje poety spełnionej apokalipsy.


Więcej...

27 Paź XXX Zlot Europejskiej Rodziny Szkół Słowackiego w Czeskim Cieszynie

Jubileuszowy Zlot „Słowaków” w Czeskim Cieszynie w dniach 8-11 października 2014 r. oddał istotę znaczenia frazy Lux ex Silesia. Wyraził pełnię wartości, jakimi promienieje Zaolzie.


Więcej...

20 Paź Koncert 21.10.2014

Dnia 21 października 2014 r. (wtorek) o godz. 9.50 odbędzie się godzinny  koncert "Pieśni do słów Krzysztofa Kamila Baczyńskiego" w wykonaniu artystów z Krakowa: Barbary Figurniak i Mateusza Jarosza.


Więcej...

03 Paź Konferencja Dyrektorów Szkół

1 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Pocztowej Okręgowa Komisja Egzaminacyjna z Łomży zorganizowała dla Dyrektorów Szkół konferencję „Komunikowanie wyników sprawdzianu, egzaminu gimnazjalnego i egzaminu maturalnego”.


Więcej...

04 Wrz MEDIAKACJE za nami...

 

Wakacje czasem wolnym od szkoły, ale nie od intensywnej pracy i wspaniałych przygód! 
Przekonały się o tym dwie uczennice naszego liceum: Martyna Żurańska i Paulina Kuna, które zamiast wylegiwać się w domu, postanowiły wziąć udział w warsztatach medialnych pt. „Mediakacje” organizowanych przez CSE Światowid oraz portal 
ekulturalni.pl. Jakie są ich przeżycia związane z tymi warsztatami? Przekonajcie się sami, czytając krótką notatkę, którą sporządziły specjalnie dla Was, aby zachęcić do brania udziału w tego typu akcjach.  

Więcej...

Archiwum aktualności