Błąd
  • Szablon wyświetlający jest niedostępny. Skontaktuj się z administratorem witryny.

 

 

   Motto na rok szkolny 2014/2015

Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą.  Nic nie leży poza jej zasięgiem.  Złe obyczaje przemienia w dobre, niszczy złe zasady,   a odradza dobre.     Jest w stanie uczynić z człowieka anioła.

                                                                                                                        Mark Twain
Zapraszamy na

NOWĄ STRONĘ SZKOŁY


 
21 Mar Drzwi Otwarte ILO

W programie:

12.30             Przedstawienie oferty edukacyjnej - Zofia Ostrówka, dyrektor szkoły

12.45             Program artystyczny „ Co nam w duszy gra”.

a ponadto:

·         Zwiedzanie szkolnych gabinetów

·         Prezentacja biblioteki szkolnej i jej zbiorów

·         Prezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego Horyzont

·         Wystawa prac plastycznych uczniów liceum       `

·         Pokaz pierwszej pomocy

·         Film „Pocztowa Street”


Więcej...

20 Mar „Zwolnieni z teorii”

„Zwolnieni z teorii

   5 marca w Szkole Podstawowej Nr 9 w Elblągu Zuzanna Ejdrygiewicz , Adrianna Sosik i Zuzanna Staszkiewicz  -   uczennice I Liceum Ogólnokształcącego,  zorganizowały spotkanie dla  uczniów i nauczycieli, podczas którego poruszyły problemy:  uzależnień od komputera i Internetu, ich objawy i skutki oraz przedstawiły alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. W dyskusji uczestniczyły również:  pani  Magdalena Puch – pedagog szkolny  oraz  Iwona Zwolak -  wychowawczyni jednej z klas SP Nr 9.   Uczniowie w czasie spotkania wzięli udział w przygotowanych przez nasze uczennice grach i zabawach, które pokazywały , jak  aktywnie spędzać  czas wolny.


Więcej...

11 Mar Drugie miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej!

 

20 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych odbył się II etap XX Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Pietryk z IF i Tymoteusz Kowalczyk z ID wraz z opiekunem - Angeliką Romanik.

Po długiej przeprawie, obejmującej etap testów i praktycznego udzielania pierwszej pomocy, udało się zdobyć II miejsce! Niewiele nam brakowało do pierwszego, ponieważ raptem 0,5 punktu!

Gratulujemy zwycięskiej drużynie z Zespołu Szkół Ekonomicznych. A chłopakom dziękujemy i gratulujemy obecnego sukcesu, życząc powodzenia i trochę więcej szczęścia za rok!

 

Angelika Romanik


25 Lut Bal maskowy

 

            13 lutego 2015 roku w auli I LO odbył się bal maskowy. Zabawa trwała od godziny 18.00 do 22.00. W tym czasie aula huczała od głośnej muzyki, tańca i śmiechu.

Impreza zorganizowana była w klimacie „american dream” – potańcówek z lat 80-90-tych. Nie zabrakło również współczesnej muzyki, chętnie słuchanej przez nastolatków. Ta swoista hybryda zaowocowała trafieniem w gusta muzyczne wszystkich uczestników, ponieważ każdy z nich mógł odnaleźć coś dla siebie.


Więcej...

11 Lut Talentami ZSO stoi

 

            21 stycznia w sali kina „Światowid” uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących po raz szósty mogli publicznie zaprezentować swoje umiejętności i zdolności: taneczne, wokalne i plastyczne.


Więcej...

22 Sty Informacja dla maturzystów

 

Komunikat dotyczący zmian w deklaracjach maturalnych. 

        Przypominam, że zgodnie z procedurami przeprowadzania egzaminu maturalnego, termin złożenia deklaracji ostatecznej mija 7 lutego 2015 roku. Po tym terminie nie ma już możliwości dokonywania zmian w deklaracji.


Więcej...

19 Sty XXIII WOŚP z SP 23

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla nas już po raz 23.

 Oczywiście, nie mogło zabraknąć aktywnego udziału naszych uczniów w tym szlachetnym przedsięwzięciu!  Wielu z nich brało czynny udział w różnych obszarach organizacyjnych Orkiestry. 


Więcej...

19 Sty Mikołajki Prezydenta Miasta

 

Nasi uczniowie, wraz z opiekunem - Angeliką Romanik, już drugi rok z rzędu mieli przyjemność  uczestniczyć w organizacji i zabezpieczeniu w pierwszą pomoc przedmedyczną „Imprezy Mikołajkowej Prezydenta Miasta”, przygotowanej specjalnie dla przedszkolaków    i zerówkowiczów. Impreza odbyła się w Centrum Sportowo-Biznesowym 05.12.2014r.


Więcej...

30 Gru Jasełka w naszej szkole

 

     19 grudnia, w ostatni obowiązkowy dzień w szkole w tym roku, mieliśmy okazję zobaczyć jasełka w dwóch odsłonach, których inicjatorką była Siostra Tomasza.


Więcej...

15 Gru Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Sukcesy uczennic gimnazjum i liceum w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

W  minioną sobotę (13. grudnia) w Szkole Podstawowej nr 19 w Elblągu odbył się rejonowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Od kilku lat uczniowie naszego gimnazjum i liceum odnoszą sukcesy w tym konkursie. Nie inaczej było i w tym roku.


Więcej...

Archiwum aktualności