Aktualności


24-06-2014 Nauka nie poszła w las… - kolejny sukces gimnazjalistów!

 

17 czerwca 2014 r. w izbie edukacyjnej Nadleśnictwa Dobrocin odbyło się podsumowanie XXVII edycji konkursu „Mój Las” organizowanego przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Więcej …
28-05-2014 Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych,

Na zaproszenie pani Kurator Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty, w Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych, Gimnazjum nr8 reprezentowały uczennice:

Więcej …
28-05-2014 Wizyta w Oczyszczalni ścieków w Elblągu

20 maja br. uczniowie klasy I h Gimnazjum nr 8 w Elblągu uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na terenie Oczyszczalni ścieków w Elblągu. Wykład połączony był ze zwiedzaniem stanowisk w zakładzie, a tematem zajęć były metody oczyszczania ścieków.

Więcej …
28-05-2014 Palić czy nie palić? - oto jest pytanie....

Takie i inne pytania padały podczas V Międzygimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Szkodliwych Skutkach Palenia Tytoniu "Nie pal- żyj dłużej", który odbył się 22 maja br. w Gimnazjum nr 5 w Elblągu.

Więcej …
Archiwum eped

Motto na rok szkolny 2013/2014

Póki jes­teśmy młodzi,  wszys­tko jest przed nami.

Juliusz Słowacki

 

Kochani  Uczniowie , Szanowne Grono Pedagogiczne

i Pracownicy, Drodzy Rodzice i Sympatycy Szkoły

 

„Na świadectwach, wzbici w radość, odlecieli uczniowie,
drży powietrze po ich śmigłym zniku.
Wakacje, panie profesorze!”

Julian Przyboś

 

Na czas  zasłużonych wakacji   życzę Wszystkim  wiele odpoczynku  i trochę lenistwa;  słonecznych dni, niezapomnianych wrażeń; odkrywania ciekawych i tajemniczych  miejsc;

wspaniałych spotkań  z życzliwymi ludźmi,  a  także  odrobiny  tęsknoty za, szkołą.

Życzę prostych dróg  i  bezpiecznych powrotów do domu.  Niech naj­wspa­nial­szym ba­gażem,  przy­wiezionym  z wa­kac­ji  będzie ten, który  pełen jest  niez­wykłych wspomnień.

Zofia Ostrówka

dyrektor

Zespołu  Szkół  Ogólnokształcących